Rośnie spożycie alkoholu w Irlandii

spożycie alkoholu
Fot. Irish Examiner

Według danych opublikowanych przez Drinks Industry Group (DIG), grupę zrzeszająca producentów produktów alkoholowych, w Irlandii wciąż rośnie spożycie alkoholu. Piwo pozostaje najbardziej popularnym trunkiem, a na drugim miejscu plasuje się wino mimo spadku spożycia w ubiegłym roku. 

W sumie w roku 2018 spożycie alkoholu wzrosło w porównaniu z rokiem poprzednim o 5,6%. Mocne alkohole stanowiły 20,5% wszystkich sprzedanych w ubiegłym roku.

Spożycie wina spadło o 2%, jednak wydaje się to być chwilowe, gdyż popularność tego rodzaju alkoholu rośnie regularnie od roku 2001. Od tamtej pory udział wina w rynku alkoholi niemal podwoił się. Najpopularniejszym alkoholem w Irlandii pozostaje piwo, którego udział w rynku stanowi 45,2% (wzrost o 2,7%).

Dane DIG wskazują na to, że kontynuowany jest spadek spożycia alkoholi w pubach i restauracjach, podczas gdy rośnie sprzedaż w sklepach i marketach. Analityków zaskoczył jednak sam fakt wzrostu spożycia alkoholu na całym rynku. Przewidywali oni bowiem spadek po tym jak zaostrzono przepisy dotyczące reklam alkoholu oraz wprowadzono bardziej restrykcyjne limity dotyczące jazdy po spożyciu wyskokowych trunków.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.