Ryan’s Pub zostanie przebudowany

Ryan's
fot. Munster Express

Według informacji opublikowanych przez lokalny tygodnik Waterford News & Star już wkrótce kwestia spalonego i opuszczonego pubu Ryan’s na Ballybeg zostanie rozwiązana. Pub spłonął w roku 2011 i od tamtego czasu kilkakrotnie zmieniał właścicieli, z których żaden nie zdecydował się odnowić licencji ani dokonać przebudowy.

Radny Jason Murphy, który od dawna zabiegał o przejęcie pubu i gruntu, na którym on stoi przez władze samorządowe, cieszy się, że obecny właściciel przekazał budynek lokalnej firmie budowlanej. Jej przedstawiciel, Raymond Walsh, stwierdził, że od dłuższego czasu był zainteresowany pubem i w końcu udało mu się przekonać właściciela, brytyjską firmę inwestycyjną, że warto zająć się tym miejscem.

– To jedna z tych sytuacji, kiedy trafiasz we właściwe miejsce we właściwym czasie. Akurat wykonywaliśmy zlecenie dla brytyjskiej firmy, a jednocześnie spotkałem się z radnym Murphy’m i rozmowa zeszła na kwestię pubu. Radny stwierdził, że od dawna stanowi on problem dla całego Ballybegu, a jednocześnie okazało się, że nasz brytyjski zleceniodawca jest właścicielem budynku i gruntu – opowiada Raymond Walsh.

Firma Walsha ma już sprecyzowane plany dotyczące pubu. Niestety licencja wygasła na tyle dawno, że nie można jej już odnowić i budynek nie może służyć jako pub. W jego miejscu powstanie budynek mieszkaniowy, który zostanie sprzedany władzom samorządowym i w którym ostatecznie zostaną zakwaterowane rodziny oczekujące na mieszkania socjalne.

– Mamy już przygotowane plany i wkrótce złożymy je w Wydziale Planowania. Mamy nadzieję, że decyzja zostanie podjęta szybko i niedługo będziemy mogli rozpocząć przebudowę – mówi Walsh.

Radny Murphy obiecał pomoc w kwestiach formalnych, gdyż jego zdaniem plan firmy Raymonda Walsha jest realny i w końcu pozwoli pozbyć się spalonego budynku z centralnego punktu osiedla Ballybeg.

– Ryan’s Pub już zbyt długo był koszmarem dla okolicznych mieszkańców. Mam nadzieję, że Wydział Planowania szybko zaaprobuje wniosek i jeszcze w tym roku ruszą prace budowlane – stwierdził radny Murphy.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.