Sam McCauley zostanie zamknięty z końcem stycznia

Sam McCauleyW poniedziałek rano pracownicy jednego z największych w Waterford sklepu z kosmetykami i apteki, Sam McCauley zostali powiadomieni, że sklep zostanie zamknięty 31 stycznia przyszłego roku. Właściciel potwierdził, że pierwotny plan zakładał zamknięcie sklepu już 13 października. Dzięki negocjacjom z właścicielami budynku, w którym mieści się sklep zamknięcie przesunięto na początek przyszłego roku.

Decyzja właściciela Sam McCauley oznacza, że pracę straci 27 osób, a wielu lokalnych dostawców będzie zmuszonych poszukać sobie nowych rynków zbytu.

– Dzisiejsza decyzja została podjęta z żalem, ale złożyło się na nią kilka powodów. Warunki prowadzenia firmy w centrum Waterford były coraz trudniejsze. Nasza firma nigdy nie osiągnęła poziomu sprzedaży porównywalnego z tym sprzed recesji. Mimo naszych wysiłków zmierzających do uratowania sklepu, nie udało się uniknąć decyzji o jego zamknięciu – mówił do pracowników prezes firmy, Tony McEntree.
Decyzja czysto finansowa

Szefostwo Sam McCauley próbowało negocjować warunki najmu, aby ograniczyć koszty prowadzenia sklepu, jednak udało się jedynie odroczyć zamknięcie sklepu.

– Mimo że sieć aptek działających pod szyldem Sam McCauley radzi sobie dobrze, musieliśmy wziąć pod uwagę biznesowe realia prowadzenia sklepu w samym centrum miasta. Rosnące koszty oraz niezadowalające wyniki finansowe zmusiły nas do podjęcia takiej a nie innej decyzji. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom za ich poświęcenie i ciężką pracę. Jestem pewien, że nasz dział HR zdoła im pomóc w znalezieniu nowego zatrudnienia – mówił Tony McEntree.

Jednocześnie zapewnił, że zamknięcie sklepu w centrum Waterford nie będzie miało wpływu na aptekę Sam McCauley na Williamstown. Kupony i vouchery wykupione w sklepie w centrum Waterford będą w nim honorowane aż do końca a następnie będzie można je wymienić na gotówkę w drugiej placówce firmy.

Sklep Sam McCauley został otwarty w centrum Waterford w roku 2001. Przez wiele lat był uważany za najlepszy i największy w swojej branży. Zdaniem kierownictwa rozwój handlu online oraz wciąż stosunkowo niskie zarobki w samym Waterford są bezpośrednią przyczyną spadku dochodów firmy.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.