Shaws zwolni dziewięć osób

Shaws zwolniDziewięć osób straci pracę w domu towarowym Shaws na skutek bankructwa jedne z firm wynajmujących część powierzchni handlowej. Korporacja Calverton Brands posiadająca prawa do czterech marek sprzedawanych w Shaws – Eastex, Jacques Vert, Precis i Dash – ogłosiła upadłość czego skutkiem są masowe zwolnienia w sklepach w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Niestety także pracownicy w waterfordzkim oddziale firmy stracą pracę, a zarząd sklepu Shaws będzie musiał poszukać nowego najemcy na przestrzeń handlową opuszczoną przez Calverton Brands. Sprzedawcy firmy zwalniani ze sklepu w Waterford pracowali na swoich stanowiskach ponad 10 lat i byli zaszokowani informacją o zwolnieniu.

– Należymy do najbardziej dochodowych sklepów w całej sieci i nie rozumiemy, dlaczego tak się nas traktuje po tylu latach pracy. Szkoda nam także naszych klientów, którzy od lat byli wierni swoim ulubionym markom – mówi Catherine Power, szefowa działu Calverton Brands w Shaws.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy produkty sprzedawane przesz firmę były stopniowo wycofywane ze sklepów na całym świecie. Jednocześnie najlepiej prosperujące oddziały działały bez przeszkód, co pozwalało pracownikom mieć nadzieję, że przetrwają one upadłość firmy. Niestety ostatecznie także i one zostaną zamknięte, a pracownicy zwolnieni.

Pewną nadzieję daje informacja, że Calverton Brands zostało wykupione przez właściciela korporacji Edinburgh Woollen Mill (EWM). Przejął on prawa do niektórych marek zarządzanych przez upadłą firmę i możliwe, że utrzyma je na rynku. Niestety zdaniem Catherine Power transakcja może nie uratować miejsc pracy w Waterford. Pracownicy otrzymali już ofertę odprawy i prawdopodobnie wkrótce opuszczą sklep Shaws.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.