Sklep jubilerski w City Square ofiarą włamania

Sklep jubilerski w City Square padł ofiarą włamania we wczesnych godzinach porannych w sobotę 31 marca. Według Gardy, która przeanalizowała zapis z kamer w centrum handlowym, młody mężczyzna wybił dwa okna i zabrał kilkanaście przedmiotów z wystawy po czym uciekł jednym z wyjść.

Nie jest jeszcze jasne, czy mężczyzna ukrył się w centrum handlowym i czekał i dokonawszy napadu uciekł wybijając jedną z szyb w drzwiach, czy dostał się do centrum po wybiciu szyby.

Właściciel sklepu Hallmark Jewellers, który padł ofiarą napadu, nie ujawnił skali strat. Potwierdził jedynie, że alarm w sklepie włączył się około 4.00 rano, a Garda była na miejscu po zaledwie kilku minutach.

Szybka reakcja Gardy
“Muszę pochwalić Gardę za reakcję. Szybko pojawili się na miejscu i to światła ich samochodu spłoszyły złodzieja,“ powiedział Halligan. “Główną stratą jest wybite okno. Dzięki szybkiej reakcji Gardy nie ponieśliśmy większych strat. Na przyszłość postaramy się dodatkowo zabezpieczyć przed tego typu napadami.“

Gardzie nie udało się zatrzymać nikogo na gorącym uczynku, ale śledztwo jest bardzo zaawansowane. Zdaniem funkcjonariuszy nagrania z kamer powinny pozwolić szybko ustalić i zatrzymać sprawcę.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.