South East Coffee trafi na półki Aldiego w całym kraju

South East Coffee
fot. The Taste

Kawa South Coast Coffee produkowana przez lokalną firmę z Waterford, Coffee Warehouse, trafi do 130 sklepów sieci Aldi w całej Irlandii. Jest to pierwszy produkt z Waterford, który będzie dystrybuowany przez niemiecką sieć supermarketów w całym kraju.

Coffee Warehouse jest lokalnym producentem kawy i na swoim koncie ma już kilka znanych w świecie kawoszy mieszanek palonej kawy – Viking Coffee Roast, Copper Coast Roast oraz Coffee House Lane Blend 1690. Ta ostatnia kawa zdobyła dwie nagrody w konkursie na najlepsze lokalne produkty żywnościowe.

Współpraca Coffee Warehouse z siecią Aldi rozpoczęła się dzięki inicjatywie Grow with Aldi, której zadaniem jest pomoc małym firmom z branży żywnościowej w rozwoju. Kawa South Coast Coffee zadebiutuje na półkach Aldiego już tej jesieni, a właściciel ma nadzieję, że będzie to początek szerszej współpracy.

– To fantastyczna promocja dla samej firmy, a szczególnie dla tego konkretnego produktu, South Coast Coffee. Od chwili zakwalifikowania się do programu otrzymaliśmy ogromne wsparcie od Aldiego, a także od Bord Bia. Specjaliści pomogli nam pokonać kilka technicznych trudności, co pozwoliło nam skupić się na przygotowaniu doskonałego produktu – mówi Mark Bergin, założyciel Coffee Warehouse.
Spełnienie marzeń

Jego zdaniem dzięki pojawieniu się na półkach Aldiego firma zaistnieje w świadomości konsumentów w całej Irlandii, co pozwoli na ekspansję na nowe rynki zbytu. Dla istniejącej od roku 2011 firmy jest to wielki przełom i może być poważnym krokiem w rozwoju.

Mark Bergin założył Coffee Warehouse z miłości do kawy i szybko przekonał do swoich produktów lokalnych miłośników dobrej kawy. W ciągu siedmiu lat istnienia udało mu się nie tylko zaistnieć na lokalnym rynku, ale także rozbudować firmę i zbudować silną lokalną markę. W tej chwili firma posiada kilka wypalarek do kawy oraz automatyczną linię do pakowania.

– Od samego początku naszym głównym celem było trafienie z naszą kawą do jak największej liczby miłośników kawy. Dzięki współpracy z Aldim mamy szansę na pojawienie się w całym kraju i dotarcie do kawoszy w całej Irlandii. To dla nas spełnienie marzeń – mówi Mark.

Więcej informacji na temat firmy Coffee Warehouse oraz rodzajów oferowanych kaw można znaleźć na stronie www.coffeehouselane.ie.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.