Spraoi zapowiada się… robaczywie

program Festiwalu Spraoi
fot. Spraoi

W ubiegły piątek, w gorących promieniach lipcowego słońca oficjalnie zaprezentowano tegoroczny program Festiwalu Spraoi, który tradycyjnie odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia. W tym roku w paradzie kończącej festiwal wystąpią różnego rodzaju robaki oraz stworzenia ze świata owadów.

Zanim jednak będzie można podziwiać ogromne koniki polne czy pszczoły artyści zaproszeni na Spraoi będą przez trzy dni bawić publiczność na ulicach Waterford. W tegorocznym programie nie zabraknie występów teatrów ulicznych, komików czy zespołów grających różne rodzaje muzyki. Każdy, bez względu na wiek i gusta, powinien znaleźć coś dla siebie.

Podczas oficjalnej prezentacji programu burmistrz Waterford, Declan Doocey, stwierdził, że festiwal jest już nieodłączną częścią miasta i co roku ściąga tysiące turystów.

– Spraoi jest wyrazem wszystkiego tego, czym możemy się pochwalić w naszym mieście i hrabstwie – talentu, energii, wspólnoty oraz otwartości. Spraoi to po irlandzku po prostu „zabawa”. I co roku festiwal zapewnia najlepszą zabawę publiczności oglądającej występy artystów z całej Irlandii, a nawet z całego świata. Spraoi uosabia sukces Waterford – mówił burmistrz Doocey.
program Festiwalu Spraoi
fot. Spraoi
Artyści z całego świata

W tym roku w festiwalu wystąpią dziesiątki artystów z Irlandii, Hiszpanii, Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Balearów, Słowenii, Holandii czy Włoch. Oprócz tego podziwiać będzie można wiele lokalnych grup teatralnych i muzycznych, które na co dzień tworzą i występują w Waterford i okolicach.

– Po 26 latach możemy śmiało stwierdzić, że z każdym rokiem pojawia się coraz więcej nowych utalentowanych grup i osób, które chcą wystąpić na festiwalu. Co roku mamy także coraz więcej wolontariuszy chętnych bezinteresownie pomagać przez trzy dni, a przy tym doskonale się bawić. Gdyby nie ich pomoc i zaangażowanie, festiwal nie istniałby w tej formie. To naprawdę niezwykli młodzi ludzie. A jeśli ktokolwiek będzie narzekał na dzisiejszą młodzież, skierujcie go do nas, żeby zobaczył, że młodzież jest wspaniała – mówił Mike Leahy, dyrektor artystyczny Spraoi.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, festiwal będzie się odbywał równocześnie na kilkudziesięciu „scenach” w całym centrum Waterford. Widzów czekają występy akrobatów, komików, tancerzy, aktorów, a także licznych zespołów muzycznych, które będą występowały zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami w lokalnych pubach i hotelach.

Szczegółowy program tegorocznego Spraoi można znaleźć na stronie internetowej festiwalu oraz będzie można otrzymać za darmo podczas trwania imprezy.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.