Stypendium WIT dla Dominiki Kuźniar

stypendium WIT dla Dominiki Kuźniar
Foto: Munster Express

Dwoje studentów Waterford Institute of Technology (WIT) – Sean Walsh i Dominika Kuźniar – otrzymało specjalne stypendia dziekana uczelni warte 12 000 euro każde. Stypendia będą wypłacane przez cały okres studiów i pozwolą obojgu na rozwinięcie ich umiejętności.

Dominika Kuźniar, mieszkająca na Ferrybank, jest studentką pierwszego roku Wydziału Architektury i absolwentką szkoły średniej Presentation. W swoim wniosku o stypendium opisała, jak jej przyszła praca w branży architektonicznej może pozytywnie wpływać na otoczenie i społeczeństwo, w którym żyjemy.

– Wolny czas przeważnie poświęcam na szkicowanie i rysowanie. Jestem zafascynowana samym procesem twórczym. Wiem, że dzięki architekturze będę w stanie z pożytkiem wykorzystać swoje umiejętności, by poprawić innym jakość życia. Mam nadzieję, że moja wiedza pozwoli w przyszłości sprawić, że świat stanie się lepszym miejscem, – mówi Dominika.

Po ukończeniu stuydiów ma nadzieję pracować z najlepszymi architektami w Irlandii i na świecie. Planuje też założyć własną pracownię architektoniczną, która zajmowałaby się projektami przyjaznymi środowisku.

Gratulując otrzymania stypendium życzymy powodzenia i spełnienia marzeń.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.