Świąteczne światła rozświetlą Michael Street

Michael Street
fot. Winterval

Michael Street zostanie w tym roku rozświetlone zupełnie nowymi światełkami świątecznymi. Władze Waterford wspólnie z firmami działającymi przy tej ulicy sfinansują nowe światła, które mają zachęcić mieszkańców Waterford i turystów do częstszych odwiedzin w tym rejonie miasta.

Plany zainstalowania zupełnie nowych świateł świątecznych powstawały od kilku lat, ale dopiero teraz przybrały one konkretny wymiar. W połączeniu ze świątecznym wystrojem Apple Market powstanie w centrum miasta bożonarodzeniowy szlak dla mieszkańców i turystów.

– Już dwa lata temu złożyliśmy na ręce władz konkretny plan rozświetlenia ulicy, jednak wtedy nie było na to funduszy. Przez cały ten czas staraliśmy się, by radni nie zapomnieli o naszym planie. Wspólnie z kilkoma firmami zebraliśmy potrzebne fundusze i ponowiliśmy wniosek do władz – mówi Brian Tynan z Phelan’s Pharmacy.
Projekt dla całego miasta

Nowa świąteczna iluminacja będzie zaczynała się już na Apple Market i będzie ciągnęła się przez całą długość Michael Street aż do skrzyżowania z Patrick Street. Władze Waterford dofinansowały projekt, który zaplanowany jest na najbliższe pięć lat, i może zostać przedłużony o kolejne lata, jeśli zaangażują się w niego wszystkie firmy mające swoje siedziby przy tej ulicy.

W sumie świąteczne światła na Michael Street będą kosztować 20 000 euro, z czego 60% zostanie pokryte przez prywatnych sponsorów. Jednym z radnych, którzy mocno wspierali projekt był Eddie Mulligan kierujący Waterford Business Group.

Brian Tynan twierdzi, że właścicieli niektórych firm było równie trudno przekonać co same władze Waterford.

– Niektórzy uważają, że płacąc lokalne podatki i opłaty gruntowe mają prawo wymagać finansowania świątecznych iluminacji. Jednak w całym kraju prywatne firmy współfinansują podobne atrakcje, które ściągają do miast mieszkańców i turystów. Michael Street jest jedną z najważniejszych handlowych ulic w Waterford, a od kilku lat światła świąteczne były w coraz gorszym stanie – mówi Brian Tynan.

Jego zdaniem w połączeniu z Apple Market nowa iluminacja będzie naprawdę zachwycająca, a być może w kolejnych latach uda się ją rozszerzyć na inne części miasta. Radny Mulligan podziela te nadzieje, i twierdzi, że sukces świątecznych świateł na Michael Street może zachęcić inne firmy do zaangażowania się w rozwój tego projektu. Podobnie było z akcją City in Bloom, która także zaczęła się od kilku miejsc w ścisłym centrum miasta, a teraz biorą w niej udział wszystkie firmy w tej części Waterford.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.