Szybka reakcja przechodnia uratowała emerytkę

Simon PowerSimon Power, ojciec czwórki dzieci, został przypadkowym bohaterem, kiedy w ubiegłą środę uratował 90-letnią kobietę z palącego się domu przy The Folly. Dzięki szybkiej reakcji Simona, który na piechotę wracał ze szpitala emerytka została wyprowadzona z pożaru i doznała jedynie drobnych poparzeń.

Już przechodząc koło klubu tenisowego St Anne’s Simon i jego partnerka poczuli dym. Kiedy zbliżali się do The Folly zapach palącego się plastiku narastał coraz bardziej. Dopiero kiedy obydwoje wraz z czwórką dzieci, w tym najmłodszym urodzonym zaledwie cztery dni wcześniej, dotarli do palącego się domu, Simon zobaczył w nim zdezorientowaną starszą panią, która najwyraźniej potrzebowała pomocy.

– Obok przejeżdżały samochody, a w oknach i na balkonach po drugiej stronie ulicy widziałem ludzi, ale nikt nic nie robił. Kazałem mojej partnerce iść dalej, a sam wszedłem do domu, żeby pomóc wyjść tej kobiecie. Słyszałem, że gdzieś w głębi domu pękają szyby, a salon był wypełniony ciemnym dymem. Zauważyłem, że ta kobieta ma poparzone ręce i nie wie jak się wydostać z domu. Z pomocą sąsiada udało mi się ją wyprowadzić na dwór – opowiada Simon.

Bardzo szybko na miejscu pojawiła się straż pożarna, która szybko ugasiła ogień i zabezpieczyła dom. Wkrótce potem przyjechała także karetka pogotowania, której załoga najpierw opatrzyła poparzenia staruszki a następnie zabrała ją do szpitala.

Sam Simon Power nie uważa tego co zrobił za szczególnie wyjątkowe, ponieważ jego zdaniem po prostu pomógł komuś w potrzebie. Według niego najważniejsze było wyprowadzenie kobiety w bezpieczne miejsce. Najbardziej zaszokował go fakt, że nikt z przejeżdżających kierowców nie zatrzymał się ani że nie zareagował nikt z pobliskich mieszkań, mimo że wszyscy doskonale widzieli dym wydobywający się przez drzwi i okna.

Skomentuj

1 komentarz

  1. Jak mawiają lokalni, zamiast „lives were saved” powinno się mówić „deaths were postponed” 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.