Tega Agberhiere dziękuje za wsparcie

Tega Agberhiere
Fot. WLR FM

Tega Agberhiere, nastolatek z Waterford, który w wyniku napaści doznał poważnych poparzeń twarzy, rąk i nóg wrócił już do domu i dziękuję wszystkim, którzy okazali mu wsparcie w trakcie rekonwalescencji. Na szczęście rany twarzy nie okazały się tak poważne jak sądzono i chłopak odzyskuje już wzrok. Ma nadzieję, że wkrótce będzie mógł wrócić do szkoły i do treningów.

Tega jest jednym z trzech chłopców, którzy zostali zaatakowani żrącą substancją przez grupę chuliganów na osiedlu Earlscourt. Obrażenia szesnastolatka okazały się najpoważniejsze i musiał on zostać przewieziony na leczenie do szpitala w Cork.

W rozmowie z lokalnym radiem WLR FM tuż przed wyjściem ze szpitala podziękował on za wszystkie słowa wsparcia oraz za życzenia powrotu do zdrowia, które otrzymał podczas pobytu w szpitalu.

– Dziękuję wszystkim, którzy wysyłali mi SMSy, pisali maile czy przekazywali pozdrowienia przez rodzinę. To wsparcie naprawdę bardzo mi pomogło przejść przez to wszystko. Miałem wrażenie, że z każdą otrzymaną wiadomością czuję się coraz lepiej – mówił Tega Agberhiere.

Zapytany o stan zdrowia chłopak stwierdził, że czuję wyraźną poprawę, szczególnie jeśli chodzi o wzrok. Lekarze są optymistami i uważają, że z czasem Tega całkowicie odzyska wzrok w obu oczach.

– Jest coraz lepiej i coraz mniej mnie boli. Zaczynam widzieć i chociaż twarz i oczy mam jeszcze opuchnięte, jest coraz lepiej – mówił Tega w wywiadzie.
Niewyobrażalny ból

Wspominając moment napadu, stwierdził, że ból jaki poczuł po oblaniu żrącą substancją był niewyobrażalny. Co więcej, mając świadomość, że substancja dostała się też do oczu, był pewien, że już nigdy nie odzyska wzroku.

Zarówno Tega, jak i jego matka – Christy – są przekonani, że tylko szybka i fachowa pomoc udzielona w szpitalu w Waterford uchroniła chłopca od całkowitej utraty wzroku.

Tega ma nadzieję, że wkrótce odzyska pełnię sił i wróci do zdrowia. Chcę także wrócić do treningów piłkarskich, by nadal móc grać w reprezentacji Irlandii młodzików. Jego marzeniem jest gra dla najlepszych klubów piłkarskich. Niedawno poczynił w tym kierunku pierwsze kroki biorąc udział w testach piłkarskich do angielskich klubów Crystal Palace i Tottenham.

Wkrótce po napadzie Garda zatrzymała czterech młodych ludzi podejrzanych o jego dokonanie, jednak zostali oni wypuszczeni bez postawienia zarzutów. Prowadzący śledztwo w tej sprawie wciąż apelują do świadków zdarzenia o składanie zeznań i pomoc w ustaleniu sprawców napaści.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.