Tragiczna śmierć Gardzisty z Waterford

David Hearne
David Hearne, fot. Irish Times

W niedzielę, 25 maja, podczas wyprawy nurkowej u wybrzeży Wexford zginął znany w Waterford funkcjonariusz Gardy, David Hearne. Pochodzący z Fethard-on-Sea pracował od roku 2003 w Waterford i wielokrotnie brał udział w akcjach ratunkowych na lądzie i morzu.

W trakcie wyprawy do wraku statku w pobliżu Hook Head David Hearne stracił przytomność pod wodą i mimo prób reanimacji zmarł na pokładzie statku, którym wypłynął na wyprawę wraz kolegami. Jego ciało przewieziono helikopterem do szpitala w Waterford w celu dokonania autopsji.

David Hearne był doświadczonym nurkiem i od wielu lat brał udział w akcjach ratunkowych na morzu, także poza godzinami swojej służby. Dla wielu mieszkańców Waterford i okolic był prawdziwym bohaterem, któremu wielu ludzi zawdzięcza zdrowie i życie.

W roku 2014 wsławił się uratowaniem mężczyzny, który wpadł do rzeki w Dungarvan. David Hearne widząc, że próby ratowania przy pomocy kół ratunkowych są bezskuteczne, bez wahania wskoczył do wody i mimo silnego prądu uratował mężczyznę.

Kilka miesięcy później dokonał podobnego wyczynu w Waterford, kiedy wyciągnął z rzeki Suir nieprzytomnego mężczyznę, do którego nie byli w stanie dotrzeć na czas ratownicy w łodziach. Podobnych historii z udziałem zmarłego w niedzielę Davida Hearne zdarzyło się co najmniej kilka, a mieszkańcy Waterford, oraz jego rodzinnego miasteczka twierdzą, że bohaterskie czyny nie zmieniły go ani trochę. Do końca życia pozostał skromnym i pełnym pogody ducha człowiekiem chętnie pomagającym każdemu w potrzebie.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.