Uczestnicy rajdu Cannonball przejadą przez hrabstwo Waterford

Cannonball
fot. Kilkenny People

Cannonball, najbardziej spektakularny rajd samochodowy Europy zawita w tym roku także do hrabstwa Waterford. Trasa tegorocznej imprezy będzie wiodła częściowo przez tzw. Vee Drive, czyli widokową trasę przez góry Comeragh i Copper Coast. W rajdzie tradycyjnie wezmą udział jedne z najdroższych samochodów na świecie, w tym McLaren, Lamborghini, Ferrari czy Rolls Royce.

Organizatorzy specjalnie wydłużyli irlandzką część trasy rajdu, by uczestnicy mieli okazję podziwiać piękne widoki hrabstwa Waterford. W trakcie rajdu zbierane będą pieniądze, które następnie zasilą konto organizacji charytatywnej ISPCC Childline. Jej przedstawiciel, Louis Walsh, jest jednym z uczestników rajdu i jedzie swoim Lamborghini Diablo.

W tym roku organizatorzy zaprosili do rajdu większość jego dotychczasowych uczestników, dzięki czemu publiczność w Irlandii będzie miała okazję obejrzeć naprawdę wyjątkowe samochody. Rajd będzie się odbywał w dniach 7-9 września, a kierowcy przejadą z Dublina, przez hrabstwa Cavan, Donegal, Mayo, Galway, Blarney, Cork, Waterford, Kilkenny, by zakończyć rajd w Wexford. W sumie w rajdzie weźmie udział 190 samochodów, zarówno tych klasycznych jak i najnowszych osiągnięć motoryzacji.

Organizatorzy Cannonball spodziewają się, że na ulice miast, przez które przebiega trasa może wyjść niemal 200 000 ludzi. Być może pozwoli to osiągnąć pułap miliona euro zebranego na cele charytatywne. Szczególnie, że imprezie będą towarzyszyły liczne festyny i spotkania z gwiazdami.

Więcej na temat samego rajdu, jego trasy oraz uczestników można znaleźć na stronie internetowej rajdu.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.