Waterford Greenway będzie jeszcze atrakcyjniejsza

Waterford Greenway
for. Irish Independent

Failte Ireland oraz władze samorządowe zorganizowały w ubiegłym tygodniu spotkanie, na którym przedstawiciele ponad 100 lokalnych firm związanych z turystyką debatowali jak jeszcze bardziej ulepszyć Waterford Greenway. Uczestnicy zastanawiali się także, jak sprawić by Waterford i okolice były coraz bardziej atrakcyjne dla turystów odwiedzających Irlandię.

Władze lokalne planują dalsze inwestycje w infrastrukturę Waterford Greenway, w tym ulepszenie oznakowania trasy rowerowo-spacerowej. Planowana jest także intensywna promocja trasy w mediach oraz w agencjach turystycznych. W trakcie spotkania zaproponowano też, by wzdłuż Waterford Greenway powstały małe firmy usługowe obsługujące turystów i zachęcające ich do odwiedzania wszystkich części trasy.

Jednym z głównych celów jakie chcą osiągnąć władze lokalne i Failte Ireland jest wypromowanie Waterford Greenway jako jednej z głównych atrakcji turystycznych regionu. Ma to zachęcić szczególnie turystów ze Stanów Zjednoczonych i Europy do częstszego odwiedzania tej części Irlandii i spędzania na trasie nawet kilku dni. Warunkiem koniecznym jest jednak odpowiednia infrastruktura turystyczna w tym sieć małych hoteli w okolicach Waterford Greenway.

– W marcu 2017 roku, 50 lat po tym jak zamknięta została linia ,kolejowa łącząca Waterford z Dungarvan, nastąpiło otwarcie Waterford Greenway. Stara linia kolejowa zostałą przekształcona w nowoczesną trasę dla spacerowiczów i rowerzystów, która zyskuje już międzynarodową sławę. Cieszę się, że od niemal dwóch lat wszyscy w Waterford starają się jeszcze bardziej ulepszyć tę trasę. Jedynie wspólnym wysiłkiem osiągniemy nasz cel, jakim jest wprowadzenie Waterford Greenway na międzynarodową arenę turystyczną – mówił burmistrz Waterford Declan Doocey.

Trasa jest już szeroko znana w całej Irlandii i teraz przed władzami lokalnymi i agencją promującą turystykę w Irlandii stoi zadanie rozpropagowania Waterford Greenway także poza granicami kraju. Ma to przynieść dodatkowe zyski firmom związanym z turystyką działającym w całym hrabstwie. Szczególnie zachodnia część regionu, do tej pory nieco zaniedbana turystycznie, liczy na efektywną promocję Waterford Greenway.

W ubiegłym roku trasa przyciągnęła ponad 283 000 odwiedzających, a w tym roku i kolejnych władze lokalne mają zamiar podwoić tę liczbę.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.