Waterford Greenway nie połączy się z centrum miasta

Waterford Greenway
fot. Irish Independent

W ubiegłym tygodniu poseł John Halligan ogłosił, że rząd przekaże dodatkowe 1,45 miliona euro na pokrycie kosztów budowy i utrzymania Waterford Greenway. Niestety fundusze te nie będą wykorzystane na przedłużenie popularnej trasy rowerowo-spacerowej do centrum Waterford.

Władze lokalne zapowiadają, że zwrócą się do Ministerstwa Transportu, Turystyki i Sportu, które zarządza funduszami na ten cel, o dodatkowe dofinansowanie na budowę połączenia trasy z centrum miasta. Połączenie takie przyciągnęłoby do Waterford dodatkowych turystów, którzy chętniej wyruszaliby na Waterford Greenway.

– Trasa ta realnie, i pozytywnie, wpłynęła na miasto i hrabstwo Waterford, a szczególnie na turystykę w regionie. Od chwili otwarcia w marcu 2017 Waterford Greenway odnosi sukces za sukcesem, a popularność trasy rośnie z miesiąca na miesiąc. W sumie ocenia się, że do tej pory z trasy pomiędzy Waterford a Dungarvan skorzystało 250 000 osób, z czego znaczna część to turyści z całego kraju i całej Europy – mówi poseł Halligan.

Jego zdaniem trasa pozytywny wpłynęła także na rozwój lokalnych społeczności, które podejmują wyzwania mające na celu poprawienie infrastruktury wzdłuż całej Waterford Greenway. Już teraz przyciąga ona inwestycje w hotele, restauracje, puby czy małe sklepiki oferujące swe usługi turystom podróżującym rowerami czy pieszo.

– Władze samorządowe same sfinansowały budowę i utrzymanie Waterford Greenway i rząd powinien docenić finansowe poświęcenie ze strony naszego hrabstwa – stwierdził poseł Halligan.

Trasa przebiegająca po dawnej linii kolejowej wzdłuż rzeki Suir stałą się inspiracją dla kilku innych władz lokalnych, które planują stworzenie podobnych tras rowerowo-spacerowych w innych rejonach Irlandii.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.