Waterford najczystszym spośród dużych miast

Irish Business Against Litter
fot. Pexels.com

Waterford, najstarsze miasto w Irlandii, okazało się również najczystszym wśród dużych irlandzkich miast według badania przeprowadzonego przez organizację Irish Business Against Litter (IBAL). W ciągu ostatniego półrocza zarówno miasto jako całość jak i poszczególne jego dzielnice znacząco poprawiły swoją pozycję wśród 40 miast i miasteczek biorących udział w konkursie.

W ogólnokrajowym rankingu Waterford uplasowało się na 10. pozycji, czyli o trzy miejsca wyżej niż w poprzednim rankingu opublikowanym w styczniu. Spośród poszczególnych dzielnic największy postęp poczynił Ballybeg, który awansował o sześć miejsc na 21. pozycję.

– W Waterford, ponownie najczystszym mieście Irlandii, jest kilka miejsc, które zasługują na szczególną pochwałę. Wśród nich z pewnością jest Cathedral Square i okolice oraz O’Connell Street. Z kolei stacja kolejowa wciąż jest nieco zbyt zaśmiecona, ale ogólny wygląd zadowolił sędziów. Bardzo wysokie noty zebrał także People’s Park, gdzie nie stwierdzono praktycznie żadnych śmieci – można przeczytać w raporcie IBAL.

Najgorsze noty w Waterford zebrała ulica Thomas Street, gdzie sędziowie zauważyli kilka przepełnionych koszy na śmieci oraz liczne niedopałki. Także okolice dworca autobusowego pozostają wyjątkowo brudne, szczególnie w rejonie gdzie pasażerowie oczekują na autobusy.

Barronstrand Street uzyskałaby najwyższe noty gdyby nie zbyt duża ilość niedopałków i papierków po słodyczach. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku The Quay oraz parkingów przy rzece.

Zdaniem sędziów IBAL największe postępy poczyniono na Ballybeg, gdzie jeszcze kilka lat temu notowano najwięcej śmieci w całym mieście. Teraz sytuacja znacząco się poprawiła, a większość osiedli uzyskało oceny dobre lub bardzo dobre.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.