Waterford otrzyma pół miliona euro na naprawę dróg

500 000 euroWładze hrabstwa i miasta otrzymają z budżetu centralnego 500 000 euro na naprawę ulic i dróg uszkodzonych podczas opadów śniegu i w trakcie tegorocznych upałów. W sumie lokalne władze w całym kraju otrzymają 18 milionów euro na remonty ulic i dróg.

Minister Transportu, Turystyki i Sportu, Shane Ross, zapowiedział, że na ten cel użyte zostaną pieniądze ze specjalnego funduszu, który rząd zachowuje na wypadek nagłych potrzeb.

– Podejmując decyzję o rozdzieleniu funduszy braliśmy pod uwagę skalę uszkodzeń dróg i ulic w poszczególnych regionach. Zdajemy sobie sprawę, że w większości przypadków władze lokalne nie byłby w stanie poradzić sobie z ich naprawą na własną rękę. Cieszę się, że rząd uruchomił te specjalne fundusze, które pozwolą na utrzymanie lokalnych dróg w dobrym stanie – mówił minister Ross.

Największą dotację otrzymały władze Cork, którym przydzielono 1,1 miliona euro. Wexford otrzyma 750 000 euro, Wicklow – 550 000 euro, Carlow – 500 000 euro, a Kilkenny – 600 000 euro.

Huragany nawiedzające Irlandię w ubiegłym roku i na początku tego, niespodziewane opady śniegu oraz fala upałów lato przyczyniły się do poważnych zniszczeń nawierzchni dróg i ulic. Szczególnie odczuły to hrabstwa na zachodzie i południu wyspy, gdzie drogi są w najgorszym stanie.

W tym roku Transport Infrastructure Ireland (TII) przeznaczy w sumie 3 miliony euro na utrzymanie dróg w dobrym stanie w trakcie miesięcy zimowych. Agencja rządowa będzie także ściśle współpracowała z władzami lokalnymi w określaniu rejonów szczególnie narażonych na zniszczenia nawierzchni dróg.

– W sumie w tym roku władze lokalne będą miały do dyspozycji 432 miliony euro na remonty i utrzymanie dróg. Jest to około 33% więcej niż w roku ubiegłym. Jestem pewien, że samorządy będą najlepiej wiedziały jak użyć tych funduszy i które drogi należy remontować najpilniej – stwierdził minister Ross.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.