Waterford powinno zrezygnować z plakatów wyborczych

plakatów wyborczych
fot. Irish Times

Paudie Coffey, senator i kandydat partii Fine Gael w nadchodzących wyborach, zaapelował do wszystkich startujących polityków o rezygnację z plakatów wyborczych. Jest to jego drugi podobny apel, po tym jak w październiku politycy w Galway, Kildare, Laois, Leitrim i Mayo zgodzili się ograniczyć liczbę plakatów podczas wyborów uzupełniających.

Tym razem senator Coffey chce, aby wszyscy kandydaci w hrabstwie Waterford, a być może w całym kraju zrezygnowali z plakatów. Zdaje on sobie sprawę z tego, że na wprowadzenie oficjalnego zakazu jest już za późno, ale ma on nadzieję, że politycy pójdą śladem swoich kolegów z Lismore gdzie kandydaci wyborczy zgodzili się nie wieszać żadnych plakatów.

– Najwyższa pora byśmy zaczęli rozmawiać na ten temat na poziomie lokalnym, a także krajowym. Wywieszanie tysięcy plakatów w naszych miastach, miasteczkach i wsiach powoduje ogromne zanieczyszczenie plastikiem. Jako politycy powinniśmy dać najlepszy przykład i zrezygnować z plakatów w imię ochrony środowiska. W tej chwili, w dobie internetu, nie ma już praktycznej potrzeby wywieszania tysięcy plakatów wyborczych, bo wyborcy czerpią informacje o kandydatach z innych źródeł – mówi senator Coffey.

Jego zdaniem plakaty stały się przeżytkiem minionej ery, kiedy kandydaci musieli promować się w ten sposób nie mając dostępu do innych sposobów na dotarcie do wyborców. Obecnie, w dobie mediów społecznościowych, powszechnego dostępu do internetu i komórek, plakaty wywieszane na słupach i drzewach stały się przeżytkiem.

Senator Coffey stwierdził, że w razie braku zgody wszystkich kandydatów na rezygnację z plakatów władze Waterford powinny utworzyć specjalną strefę, gdzie plakaty mogłyby być wywieszane. Po wyborach sprzątanie takiej strefy byłoby znacznie łatwiejsze niż usuwanie wszystkich plakatów z całego miasta czy hrabstwa.

– Politycy powinni zdać sobie sprawę, że wywieszanie plakatów, które zaśmiecają środowisko może zniechęcić wielu wyborców nie tylko do konkretnego kandydata, ale do wzięcia udziału w wyborach w ogóle – twierdzi senator Coffey.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.