Wetherspoons odwleka plany otwarcia pubu

Wetherspoons odwleka plany
fot. WLR FM

Wetherspoons, właściciel sieci pubów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, może odwlec plany otwarcia swojego pierwszego pubu w Waterford. Plany inwestycyjne firmy przewidują, że pub w Waterford nie powstanie wcześniej niż w roku 2020.

W roku 2016 firm wykupiła dwa przylegające do siebie budynki przy Arundel Square i Broad Street z zamiarem otwarcia w nich jednego z największych pubów w mieście. W listopadzie tego samego roku Wydział Planowania wydał wszystkie potrzebne zgody i firma otrzymała zielone światło dla swoich planów inwestycyjnych.

Jednak od tamtej pory żadne kroki ku powstaniu pubu w Waterford nie zostały poczynione, a Wetherspoons tłumaczy, że musi zakończyć inwestycje w dwa puby w Dublinie zanim zaangażuje się w Waterford.

Według radnego Eddiego Mulligana, który kontaktował się z firmą Wetherspoons, inwestycja w Waterford nie rozpocznie się szybciej niż za 18 miesięcy. Według oświadczenia firmy wysłanego do radnego oba budynki zostały uprzątnięte i są gotowe do inwestycji.

Zdaniem radnego Mulligana kilka firm i organizacji jest zainteresowanych tymczasowym przejęciem budynków na swoją działalność.

– Atrakcyjna nieruchomość w centrum miasta ma stać bezużytecznie przez kolejne 18 miesięcy. Może warto przyjrzeć się możliwościom jej wykorzystania przez ten czas. Ponadto wiem, że kilka firm z tego samego sektora planuje duże inwestycje w Waterford w najbliższym czasie. Być może takie zainteresowanie naszym miastem skłoni Wetherspoons do zmiany planów i szybszego rozpoczęcia inwestycji – stwierdził radny Mulligan.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.