Waterford czeka najazd Wikingów

wiking

W wielkanocny weekend Waterford czeka prawdziwy najazd Wikingów, którzy zjadą do miasta z całej Europy, by świętować organizowany po raz pierwszy Festiwal Wikingów.

Od 31 marca do 2 kwietnia w centrum miasta, założonego 1100 lat temu właśnie przez Wikingów, odbędzie się aż 50 różnych imprez związanych z festiwalem. Impreza współfinansowana jest przez Failte Ireland, Ireland’s Ancient East i lokalne władze, przy wsparciu europejskiej organizacji Follow the Vikings.

– Mieszkańcy miasta, oraz licznie przybywający turyści będą mieli okazję zobaczyć ponad 40 artystów z całej Europy. Mamy nadzieję, że festiwal odbywający się w najstarszym mieście w Irlandii odbije się szerokim echem także poza granicami, – powiedział Eamonn McEneaney, dyrektor Waterford Treasures organizującego imprezę.

W ciągu najbliższego weekendu Waterford może odwiedzić nawet 20 000 turystów przybywających specjalnie na festiwal, którego jedną z głównych atrakcji będzie prawdziwy Król Wikingów, Thomas Olsen. Poprowadzi on specjalnie na tę okazję przygotowane przedstawienie, które w poniedziałek zostanie dwukrotnie pokazane na Apple Market.

Liczne atrakcje

Na Cathedral Square powstanie wioska Wikingów, w której będzie można podpatrzeć jak wyglądało codzienne życie wojowniczych założycieli Waterford. Natomiast szukający mocniejszych wrażeń powinni udać się na Bailey’s New Street, gdzie artyści z Hiszpanii prezentować będą walki na miecze przy dźwięku tradycyjnych bębnów.

A to zaledwie niektóre z licznych atrakcji czekających nas podczas Weekendu Wikingów. Pełny program oraz informacje o imprezie można znaleźć na stronie www.waterfordtrasures.com.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.