Winterval rusza już za miesiąc

Winterval
fot. Winterval

Siódmy zimowy festiwal w Waterford, Winterval, rozpocznie się w tym roku już 17 listopada i potrwa do 23 grudnia. Organizatorzy zapowiadają wiele nowych atrakcji, ale nie zapominają o tych, które przez ostatnie sześć lat przyciągały tłumy odwiedzających.

Tommie Ryan, nowy dyrektor festiwalu, zapowiada, że tegoroczny Winterval będzie oferował najwięcej atrakcji spośród dotychczasowych edycji. Oficjalnie program imprezy zostanie zaprezentowany w najbliższy weekend, jednak na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta i Hrabstwa radni mieli okazję poznać główne atrakcje festiwalu.

– Żaden inny festiwal tego typu w Irlandii nie oferuje tak szerokiej gamy atrakcji. Jak co roku staramy się, by program imprezy był jeszcze bardziej atrakcyjny, tak aby przyciągnąć jeszcze więcej turystów – mówił Tommie Ryan prezentując radnym program.

Jedną z nowości będzie tzw. „12 Dni Wintervala” czyli atrakcja inspirowana znaną piosenką świąteczną 12 Days of Christmas. Będzie to 12 wydarzeń, z których każde będzie działo się innego dnia i w innym miejscu. Każde z nich będzie także wyjątkowe, a wśród zaplanowanych atrakcji są występy teatru ulicznego, koncert, wycieczka z przewodnikiem itd.

Inną nowością będzie Zaczarowany Ogród przygotowany przez Spraoi w Wyse Park. Tommie Ryan twierdzi, że będzie to coś naprawdę niezwykłego i ma nadzieję, że trafi w gusta odwiedzających. Także i w tym miejscu goście będą mogli liczyć na posłuchanie muzyki na żywo czy obejrzenie przedstawienia.

Jeszcze lepsze atrakcje

Główną atrakcją Wintervala pozostaje grota Św. Mikołaja, która zostanie ponownie zorganizowana w budynku dawnej poczty przy The Quay. Dzieci i ich rodzice będą mieli szansę przenieść się do innego świata, pełnego elfów, wróżek i magii, a ukoronowaniem wizyty będzie spotkanie z Mikołajem i otrzymanie od niego prezentu.

Ponadto w całym mieście w trakcie trwania Wintervalu organizowane będą liczne koncerty i występy, a dotychczasowe atrakcje zyskają nowy wymiar. Na przykład do pokazu świateł na budynku Old Deanery zostanie dołączony pokaz sztucznych ogni.

Oczywiście nie zabraknie karuzel, lodowiska czy przejażdżek wozem zaprzęgniętym w konie. Na festiwalu nie może także zabraknąć polskiej społeczności z Wioską Św. Mikołaja, gdzie tradycyjnie prezentować się będą polscy artyści i rzemieślnicy, a dzieci będą mogły upiec i udekorować świąteczne pierniczki. W tym roku polska społeczność otrzymała lokal w samym centrum miasta i w samym sercu Wintervala, przy 24 George’s Street (naprzeciwko Argosa). Tym samym polskie tradycje świąteczne oraz wyroby artystyczne mają szansę trafić do jeszcze większej rzeszy odwiedzających ten największy w Irlandii zimowy festiwal.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.