Wkrótce będzie można zwiedzać gorzelnię Blackwater

Blackwater
fot. Independent.ie

Gorzelnia Blackwater, okrzyknięta jedną z najbardziej innowacyjnych w Irlandii, planuje otwarcie małego centrum turystycznego, które umożliwi zwiedzanie linii produkcyjnej i degustowanie produktów firmy, w tym wielokrotnie nagradzanego ginu – Blackwater No. 5. Gorzelnia założona w roku 2014 produkuje ponadto cztery inne rodzaje ginu, a w listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła produkcję własnej whiskey.

Przeniesienie się do nowej siedziby we wsi Ballyduff Upper umożliwi firmie Blackwater poważny rozwój produkcji oraz utworzenie centrum turystycznego. Właściciele gorzelni, Peter Mulryan i Kieran Curtin, twierdzą, że będzie to okazja do zaprezentowania zwiedzającym linii produkcyjnej oraz pokazania, że zachodnia część hrabstwa Waterford to region idealny do produkcji wysokiej klasy alkoholi.

– Świeże powietrze, czysta woda oraz dostęp do najwyższej jakości ziarna sprawiają, że powstający tutaj gin czy nasza nowa whiskey będą wyśmienite. Szczycimy się tym, że nasze produkty powstają przy udziale najlepszych specjalistów, którzy poświęcają im całą swoją uwagę skupiając się na wytworzeniu wyjątkowych smaków i zapachów – mówi Kieran Curtin.

Obaj właściciele są mocno zaangażowani w proces produkcyjny i o swoich produktach mogą opowiadać godzinami. W tej chwili produkowany gin jest w większości eksportowany do Stanów Zjednoczonych, gdzie popyt stale rośnie, szczególnie po tym jak sztandarowy produkt gorzelni Blackwater Gin No. 5 otrzymał kilka prestiżowych nagród na festiwalach i konkursach alkoholi.

Z kolei w produkcję nowej whiskey zaangażowany jest John Wilcox, znany na rynku amerykańskim twórca wysokiej jakości whiskey. Peter i Kieran mają nadzieję, że pomoże on im nie tylko stworzyć świetną whiskey, ale także ją wypromować w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

– W tej chwili irlandzka whiskey należy do najbardziej popularnych alkoholi na całym świecie. Jej sprzedaż rośnie w tempie 10% rocznie i mamy nadzieję wykorzystać ten pozytywny trend – mówi Kieran Curtin.

Centrum turystyczne ma być jednym ze sposobów promocji ginu i whiskey z Blackwater, jednak firma planuje też utworzenie specjalnej aplikacji na komórki, która umożliwi śledzenie całego procesu produkcji. Otwarcie centrum planowane jest już w maju, natomiast ci, którzy chcieliby spróbować produktów gorzelni wcześniej, mogą odwiedzić jej stoisko na West Waterford Food Festival zaplanowanym na 26-28 kwietnia w Dungarvan.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.