Wkrótce powstanie park na Ferrybank

park na Ferrybank
fot. Pexels.com

Już w październiku Rada Hrabstwa Kilkenny ma ogłosić szczegółowe plany utworzenia długo oczekiwanego parku na Ferrybank. W ciągu najbliższych tygodni poznamy kalendarz prac przy stworzeniu 2,5-akrowego parku.

Sean McKeown, szef Wydziału Planowania w Kilkenny przedstawił radnym wstępny projekt zaznaczając, że nie jest on jeszcze ukończony i nie może być szerzej publikowany. Kiedy projekt będzie gotowy, władze Kilkenny ogłoszą przetarg na budowę i wyposażenie parku.

Będzie się on mieścił na pustej działce położonej przy drodze N25 w pobliżu kompleksu Brothers of Mercy w Belmont Park. Zdaniem Seana McKeowna w parku z pewnmością znajdzie się miejsce na duży i nowoczesny plac zabaw. Według wstępnego projektu zaprezentowanego przez władze Kilkenny w parku zainstalowana zostanie także fontanna, a na jego obrzeżach powstanie obszar do uprawiania sportów. Przewidywane jest także stworzenie amfiteatru oraz miejsca piknikowego przyjaznego rodzinom.

Radni, którzy zgodnie pochwalili projekt są zadowoleni, że mieszkańcy Ferrybank w końcu będą mieli do dyspozycji własny park. Pierwszy plan utworzenia takiego obiektu powstał ponad 10 lat temu, jednak prace projektowe zostały wstrzymane na czas recesji. Jak dowiedzieli się radni także i teraz brak pieniędzy może zagrozić powstaniu parku.

Zgodnie z zapowiedzią pracowników Wydziału Planowania prace zostaną prawdopodobnie rozłożone na co najmniej kilka lat. Poszczególne części parku będą oddawane do użytku etapami, ponieważ Rada Hrabstwa Kilkenny nie dysponuje budżetem wystarczającym stworzenie parku w ciągu jednego roku budżetowego.

Sean McKeown zapowiedział, że park roślinność w parku będzie utrzymywana przy pomocy organicznych nawozów, tak aby chemikalia nie stanowiły zagrożenia dla dzieci bawiących się w parku. Na jego terenie znajdzie się miejsce na „dziką łąkę”, gdzie posadzone zostaną dziko rosnące rośliny wymagające minimalnego nakładu pracy przy utrzymaniu.

Mieszkańcy Ferrybank będą mieli okazję wypowiedzieć się na temat parku dopiero kiedy szczegółowy projekt zostanie zaprezentowany szerszej publiczności. Wtedy też władze Kilkenny zaczną przyjmować zastrzeżenia dotyczące budowy i wyglądu parku.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.