Wkrótce przebudowa centrum Tramore

centrum Tramore
fot. DHB Architects

Na przełomie lipca i sierpnia ma rozpocząć się przebudowa centrum Tramore, dzięki której zmieni się ono w przestrzeń przyjazną spacerowiczom i rowerzystom. Na niedawnym spotkaniu w Hotel Majestic przedstawiciele mieszkańców, lokalnych firm, a także organizacji zrzeszających przedsiębiorców oraz władze lokalne dowiedzieli się, że prace projektowe są na ukończeniu. Wkrótce szczegółowy plan przebudowy zostanie zaprezentowany mieszkańcom i poddany pod społeczne konsultacje.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie prace przy przebudowie centrum Tramore rozpoczną się na przełomie lipca i sierpnia. Mają one potrwać około dziewięciu miesięcy i będą kosztować łącznie 2,9 miliona euro. W tej chwili władze samorządowe mają w budżecie 1,3 miliona euro przeznaczone na ten cel, a dodatkowe dofinansowanie jest spodziewane jeszcze w tym kwartale.

Władze lokalne już teraz proszą o kontakt miejscowych artystów, którzy byliby zainteresowani prezentacją swoich prac na głównej ulicy. Jeszcze przed rozpoczęciem przebudowy zostaną wyznaczone miejsca na prezentacje prac artystów oraz zostanie zaplanowane ich rozmieszczenie.

W zakres przebudowy wejdzie też dokończenie remontu budynku dawnej stacji kolejowej. Prowadzone do tej pory prace konserwacyjne pozwoliły zachować strukturę budynku i do zakończenia prac pozostała jedynie naprawa elewacji. Władze samorządowe będą starały się znaleźć najemcę lub najemców na cały budynek. W tej chwili prowadzone są rozmowy z kilkoma grupami i organizacjami zainteresowanymi prowadzeniem tam działalności.

Zgodnie z planem przebudowy centrum Tramore, na całym obszarze zainstalowanych zostanie 14 kamer monitoringu. Dziewięć z nich już działa i zostało włączonych do systemu monitoringu miejskiego, natomiast dodatkowych pięć pojawi się po przebudowie. Ma to znacząco zwiększyć bezpieczeństwo w centrum i zachęcić mieszkańców oraz turystów do częstszego odwiedzania centrum po zmroku.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.