Wkrótce przebudowa stadionu Walsh Park

przebudowa stadionu Walsh Park
fot. Munster Express

W ubiegłym tygodniu lokalny zarząd GAA ogłosił, że jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa stadionu Walsh Park, który ma stać się głównym boiskiem do rozgrywania meczy hurlinga i futbolu irlandzkiego. Tym samym zrezygnowano z budowy nowego obiektu sportowego w okolicach Carriganore, którego powstanie rozważano jeszcze rok temu.

Stadion Walsh Park zostanie wyremontowany i przebudowany, tak aby stał się centrum sportowym spełniającym wymogi ligowe. Na spotkaniu z mieszkańcami okolicznych osiedli, Griffith Place i Ard na Greinne, zdecydowano, że trybuna od strony Griffith Place nie zostanie zadaszona. Nowy dach powstanie nad nowymi trybunami przylegającymi do Keane’s Road.

Mieszkańcy osiedli otrzymali zapewnienie, że z żadnego miejsca na trybunach nie będzie widać okien ani ogrodów domów przylegających bezpośrednio do stadionu. Plany przebudowy przewidują także powstanie centrum konferencyjnego, nowoczesnego studia transmisyjnego i prasowego oraz czterech nowych szatni dla zawodników.

Największym wyzwaniem okazało się zapewnienie bezpiecznych miejsc parkingowych w okolicach stadionu. Nowy projekt wziął pod uwagę konsultacje z Gardą, które pozwoliły opracować plan stworzenia nowego parkingu dla widzów.

Po zakończeniu przebudowy stadion pomieści w sumie 15 000 widzów, a plan przewiduje zakończenie remontu we wrześniu 2019.

Walsh Park przyjazny widzom i mieszkańcom 

Fan hurlinga i radny Waterford, Eddie Mulligan, jest zadowolony z przedstawionych planów i ma nadzieję, że nowy obiekt sportowy przyczyni się do popularyzacji irlandzkich sportów w mieście i hrabstwie.

– Niestety okazało się, że plany przeniesienia stadionu i centrum sportowego w inne miejsce są niewykonalne. Na szczęście zarząd ligi oraz GAA zdecydowali się na przebudowę Walsh Park oraz wzięto pod uwagę opinie okolicznych mieszkańców, dla których stadion nie powinien być obciążeniem. Mam nadzieję, że nowy obiekt przyniesie szczęście naszym lokalnym drużynom – mówił radny Mulligan.

Z kolei radny Jason Murphy pochwalił projektantów oraz zarząd za wzięcie pod uwagę potrzeb parkingowych widzów przyjeżdżających na mecze. Jego zdaniem brak bezpiecznych miejsc parkingowych w okolicach stadionu był jednym z najpoważniejszych problemów, z jakimi trzeba było się zmierzyć podczas planowania przebudowy.

– Wielokrotnie rozmawiałem z mieszkańcami osiedli przy Walsh Park i temat parkowania zawsze okazywał się największym problemem. Członkowie zarządu osobiście rozmawiali z mieszkańcami na temat miejsc parkingowych, a także w sprawach oświetlenia i przebudowy trybun. Osobiście uważam, że lokalizacja stadionu może przynieść wiele korzyści mieszkańcom okolic – stwierdził radny Murphy.

Zgodnie z projektem nowy stadion będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych, starszych oraz będzie miejscem przyjaznym rodzinom. Zarząd GAA chce, aby z nowego obiektu sportowego korzystały nie tylko miejscowe drużyny, ale by służył on także szkołom i lokalnym społecznościom. Istnieje także możliwość, że w przyszłości na stadionie będą organizowane imprezy muzyczne i rozrywkowe.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.