Władze Waterford przedyskutują inwestycję na Williamstown

Williamstown
fot. Fewer Harrington

Radni Waterford zajmą się sprawą planowanej inwestycji na Williamstown, gdzie powstać ma duże osiedle z domami, blokami mieszkalnymi i kilkoma punktami usługowo-handlowymi. Mieszkańcy okolicznych osiedli obawiają się, że tak duża inwestycja spowoduje paraliż komunikacyjny całego Williamstown i okolic.

Do tej pory odbyło się kilka spotkań pomiędzy mieszkańcami, przedstawicielami inwestora oraz radnymi, na których dyskutowano tę sprawę.  W ostatnią środę radni z Waterford zorganizowali specjalne spotkanie połączone z warsztatami, które miało uspokoić obawy mieszkańców, a jednocześnie pozwolić im się swobodnie wypowiedzieć.

Radny Eddie Mulligan, który uczestniczył w kilku z dotychczasowych spotkań stwierdził, że mieszkańcy Williamstown najbardziej obawiają się znacznego wzrostu liczby mieszkańców korzystających z jedynej drogi prowadzącej na planowane osiedle. Wielu z nich wyraziło także swoje niezadowolenie z faktu, że nowe osiedle pozbawi ich terenów zielonych, z których korzystali do tej pory. Tereny te oraz stosunkowo rzadka zabudowa były dla wielu obecnych mieszkańców bardzo istotne w chwili podejmowania decyzji o kupnie domu w tym rejonie.

– Wiem, że w Waterford, podobne jak w wielu innych częściach kraju, potrzeba wielu nowych domów i mieszkań, jednak inwestycja tych rozmiarów jest poważnym zagrożeniem dla istniejącej infrastruktury. Jestem w stałym kontakcie z mieszkańcami okolicznych osiedli i doskonale rozumiem ich obawy. Budowa tak dużego osiedla i usprawnienie komunikacji w jego rejonie będzie wymagała znaczących inwestycji ze strony władz Waterford, na które tak naprawdę miasta w tej chwili nie stać – mówi radny Mulligan.

Także Michael Doyle, kandydat partii Sinn Feinn na posła w nadchodzących wyborach, jest także przeciwny tak dużej inwestycji. Jego zdaniem, nawet w obliczu kryzysu mieszkaniowego, nie można pozwolić na budowę tak dużego osiedla bez usprawnienia lokalnej infrastruktury.

Wyniki środowego spotkania radnych z mieszkańcami zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu i mogą stać się podstawą do działania ze strony władz samorządowych.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.