Władze Waterford rozdzieliły 1,2 miliona euro na festiwale

miliona euroLokalne grupy i organizacje w hrabstwie Waterford otrzymają w przyszłym roku w sumie 1,2 miliona euro na festiwale i imprezy. W sumie lokalne władze dofinansują 63 imprezy w całym hrabstwie. Wszystkie z nich zostały wybrane jako promujące Waterford oraz mające wpływ ekonomiczny na rozwój hrabstwa.

– Głównym celem Grantu na Festiwale i Imprezy jest wspieranie grup, które angażują się w organizację atrakcyjnych imprez na terenie całego hrabstwa. Radni zdecydowali się przyznać fundusze kilkudziesięciu organizacjom, których imprezy już udowodniły, że ściągają setki i tysiące odwiedzających i promują Waterford niekiedy w całym kraju – mówił burmistrz miasta i hrabstwa Declan Doocey.

Wnioski o dofinansowanie były oceniane pod kątem promocji, a także skutków ekonomicznych dla Waterford. Na większe granty mogły liczyć organizacje, które już udowodniły w latach ubiegłych, że ich imprezy przyciągają turystów oraz skutecznie promują całe hrabstwo.

Spośród imprez współorganizowanych przez władze lokalne największe dofinansowanie otrzymały: Winterval (430 000 euro), Harvest Festival (100 000 euro), Capital of Culture (84 000 euro), Summer in the City (59 000 euro), St Patricks Day Festival (49 000 euro). Dotację otrzymały także liczne grupy samodzielnie organizujące różnorodne imprezy. Wśród nich znalazły się m.in. Spraoi (70 000 euro), West Waterford Festival of Food (50 000 euro), Comeraghs Wild Festival (28 000 euro), Imagine Festival (23 500 euro), Dungarval Aglow (20 750 euro), Tramore Promenade Festival (16 200 euro).

Pełna lista przyznanych grantów jest dostępna na stronie władz miasta i hrabstwa Waterford.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.