Woodbrook Group pomoże utworzyć 1 500 miejsc pracy

Woodbrook Group
fot. Irish Independent

Pochodzący z Cheekpoint Michael Doherty, obecnie pełniący rolę prezesa firmy konsultingowej Woodbrook Group, chce aby firma założyła swoją irlandzką centralę w Waterford. Firma, obecna na światowych rynkach finansowych, planuje obecnie ekspansję i inwestycje rzędu 100 milionów euro. Utworzenie głównego biura Woodbrook Group w Waterford spowodowałoby utworzenie 1 500 miejsc pracy w mieście.

Zdaniem Michaela Doherty’ego w najbliższym czasie Waterford może spodziewać się napływu dużych inwestycji, gdyż jest to doskonały moment w rozwoju miasta. Założenie głównej irlandzkiej siedziby Woodbrook Group w mieście z pewnością ściągnie więcej firm z branży finansowej i konsultingowej w ten rejon Irlandii.

– Przebudowa Północnego Nabrzeża oraz kilka innych inwestycji sprawiają, że Waterford staje się prawdziwym regionalnym liderem. Oblicze miasta zdecydowanie się zmienia i nadchodzące inwestycje pozwolą na dalszy rozwój nie tylko samego miasta, ale także całego regionu. Woodbrook Group może być pierwszym z wielu inwestorów zainteresowanych obecnością w Waterford – twierdzi Michael Doherty.

Według nieoficjalnych informacji, Doherty prowadzi już rozmowy z kilkoma mniejszymi firmami posiadającymi swoje siedziby w Waterford. Na początku irlandzki oddział Woodbrook Group miałby zajmować się głównie zarządzaniem majątkami prywatnymi, by następnie wejść także na rynek ubezpieczeń i innych usług finansowych.

W ciągu pierwszego roku działalności firma planuje utworzenie 500 nowych miejsc pracy, natomiast kolejne 1 000 miałoby powstać w ciągu następnych trzech lat. Woodbrook Group ma także plany wejść na amerykańską giełdę papierów wartościowych, co będzie firmy ogromnym sukcesem oraz pozwoli na uzyskanie funduszy niezbędnych do dalszego rozwoju.

Ambitne plany rozwoju

Michael Doherty chce, aby jego firma stałą się jednym z najważniejszych graczy na rynku usług konsultingowych i finansowych na świecie. Siedziba w Waterford będzie ważnym elementem strategi rozwoju firmy oraz pozwoli na ekspansję na cały rynek irlandzki i brytyjski.

Senator Paudie Coffey, który prowadził wstępne rozmowy z Michaelem Doherty’m, ma nadzieję, że plany rozwoju Woodbrook Group w Waterford dojdą do skutku.

– Niezmiernie się cieszę z ogłoszenia planów rozwoju, które biorą pod uwagę Waterford. Cieszy mnie też zapowiedź powstania nowych miejsc pracy. Będzie to z pewnością ważny moment dla rozwoju miasta. Ze swojej strony mogę obiecać, że będę blisko współpracował z firmą Woodbrook Group i jej właścicielem pomagając mu w stworzeniu siedziby w Waterford – mówił senator Coffey.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.