Wstępna zgoda na rozbudowę stadionu Walsh Park

Walsh Park
fot. Munster Express

Rada Miasta i Hrabstwa Waterford udzieliła wstępnej zgody na rozbudowę stadionu Walsh Park. Warunkiem ostatecznej zgody jest bliska współpraca pomiędzy zarządem GAA a mieszkańcami okolic stadionu, którzy mogą doświadczać niedogodności w trakcie meczów.

Plany przebudowy przewidują zwiększenie liczby pojemności stadionu do 15 000 widzów. Wybudowany zostanie także nowy budynek techniczny oraz przebudowany zostanie cały front obiektu. Zdaniem zarządu GAA, który jest właścicielem stadionu przebudowa da większą swobodę widzom oraz zawodnikom, a także pozwoli na rozgrywanie ważnych meczy w Waterford.

– Przyznanie zgody to dobre wieści i mamy nadzieję, że nasza dobra współpraca z okolicznymi mieszkańcami będzie kontynuowana. Chodzi nam głównie o ich wygodę, szczególnie w dni, kiedy rozgrywane będą mecze – stwierdził Paddy Joe Ryan, przewodniczący zarządu ligi GAA w Waterford.

Dotychczasowe spotkania z mieszkańcami przebiegały spokojnie i w atmosferze obopólnego zrozumienia. Obie strony zgadzają się, że nowy stadion to także nowe miejsca pracy oraz promocja dla samego miasta. Mieszkańcy najwięcej zastrzeżeń mają nie do samego stadionu, ale do kwestii parkingu dla widzów. Zdaniem wielu okoliczne ulice i parkingi nie są w stanie pomieścić tylu samochodów, a okolice stadionu w dni meczowe mogą być całkowicie zablokowane.

Zdaniem Gardy podobne stadiony w innych miastach nie powodują blokady ulic i podobnie powinno być w Waterford. Warunkiem jest zatrudnienie wystarczającej liczby stewardów pomagających widzom w parkowaniu i kierujących ich na odpowiednie parkingi. Zarząd ligi zgodził się, że w dni meczowe w okolicach stadionu będzie tylu stewardów, że ruch samochodowy będzie płynny i bezproblemowy.

Ostatecznym terminem na składanie zastrzeżeń wobec planów rozbudowy stadionu jest 19 września. Zarząd GAA spodziewa się kilku zastrzeżeń, jednak żadnych poważniejszych, które mogłyby wstrzymać inwestycję.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.