Dominika Sikora i Bartosz Zdrojowy wśród laureatów konkursu Wybitny Polak w Irlandii

trzecia edycja Konkursu Wybitny Polak w Irlandii

W marcu zakończyła się trzecia edycja Konkursu Wybitny Polak w Irlandii, w której laureatami zostali m. in. Dominika Sikora i Bartosz Zdrojowy. Obydwoje zostali zgłoszeni do konkursu przez Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne działające przy Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Waterford.

W tym roku konkurs Wybitny Polak w Irlandii okazał się szczególnie owocny dla kandydatów z Waterford. Wśród czwróki laureatów połowa jest ściśle związana z Waterford i aktywnie działa na rzecz tutejszej polskiej społeczności.

23 marca Jury konkursu Wybitny Polak w Irlandii w składzie: Łukasz Chimiak, Joanna Dobosz-Chuda, Małgorzata Dulny, Ewa Ikwanty, Katarzyna Kasperkiewicz, Marcin Kulik i Adrian Szejka wybrało tegorocznych laureatów, którymi w poszczególnych kategoriach zostali:

  • Biznes – Dominika Sikora
  • Kultura – Ewa Kotula
  • Osobowość – Bartosz Zdrojowy
  • „Młody Polak – Piotr Mach

Jury zdecydowało się także przyznać dwa wyróżnienia, które otrzymały Anna Hurkowska i Sylwia Rusek.

Dwoje laureatów, Dominika Sikora i Bartosz Zdrojowy, to osoby zgłoszone do konkursu przez Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne działające przy Polskiej Szkole w Waterford. Obydwoje są znakomicie znani w lokalnej polskiej społeczności, a ich zasługi i osiągnięcia słusznie zostały dostrzeżone przez jury konkursowe.

Laureaci z Waterford

Dominika Sikora to obecnie właścicielka kawiarni Avo Cafe, która stała się rozpoznawalną marką promująca zdrowy styl życia. Jest doceniana przez pacjentów i lekarzy z Waterford Health Park. Oprócz działalności biznesowej Dominika udziela się w Waterford jako nauczycielka i społecznik.  

Bartosz Zdrojowy to przysłowiowy człowiek-orkiestra, ściśle związany z większością działań polskiej społeczności na terenie Waterford. Od kilku lat jest mocno zaangażowany w działania na rzecz Polaków oraz integracji. Od sześciu lat współorganizuje Polską Wioskę na corocznym festiwalu Winterval. Ponadto działa w Polskim Stowarzyszeniu Edukacyjnym i jest przedstawicielem polskiej społeczności w komitecie działającym na rzecz powstania Dzielnicy Kulturalnej O’Connell Street. W wolnych chwilach udziela się jako maszynista w Turystycznej Kolejce w Kilmeaden.

Konkurs Wybitny Polak

trzecia edycja Konkursu Wybitny Polak w IrlandiiKonkurs Wybitny Polak to inicjatywa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego “Teraz Polska”. Jego głównym celem jest wykreowanie pozytywnego wizerunku Polaków, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób, które potrafiły odnieść sukces w kraju i poza jego granicami. To okazja do zaprezentowania osób, które poprzez swoją działalność i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie. Konkurs ma także na celu przybliżenie sylwetek tych rodaków, którzy bardzo często znani i szanowani na emigracji, pozostają zupełnie anonimowi dla Polaków mieszkających w kraju. W Irlandii konkurs organizowany jest przez Klub Twórczego Myślenia we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie.

Niewątpliwie cieszy fakt, że działalność społeczna i biznesowa Polonii w Waterford została dostrzeżona przez jurorów konkursu. Miejmy nadzieję, że trzecia edycja konkursu Wybitny Polak w Irlandii nie będzie ostatnią, w któej  usłyszymy o laureatach z naszego miasta.

Wszystkim laureatom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.