Wydział narkotykowy w Waterford zlikwidował dwie plantacje

Wydział Narkotykowy
fot. Waterford Live

Mimo niedawnych cięć budżetowych Wydział Narkotykowy Gardy w Waterford zlikwidował dwie duże plantacje marihuany i zarekwirował rośliny warte łącznie ok. 140 000 euro. W obu plantacjach, w Newtown Lower i w Dunhill, hodowano łącznie ponad 100 krzaków marihuany w różnym stadium rozwoju.

Obecnie w Wydziale Narkotykowym w Waterford pracuje zaledwie trzech funkcjonariuszy, w porównaniu do dziesięciu jeszcze sześć lat temu. Dlatego likwidacja tak dużych plantacji jest wartym odnotowania sukcesem lokalnej Gardy.

Po żmudnym dochodzeniu i długiej obserwacji jednego z domów w Newtown Lower funkcjonariusze zdecydowali się dokonać nalotu w ubiegły czwartek. Okazało się, że niemal w całym domu hodowane były krzaki marihuany, a ich łączna wartość może przekraczać 100 000 euro. Likwidacja hodowli oraz zabezpieczenie roślin i sprzętu trwało przez niemal cały dzień.

W sobotę Garda z Waterford zlikwidowała kolejną hodowlę, tym razem w domu w Dunhill. Tam z kolei znaleziono ponad 50 roślin, a ich wartość ocenia się na 41 000 euro. Jednocześnie zatrzymano 49-letniego mężczyznę, który opiekował się nielegalną hodowlą.

Garda apeluje jednocześnie do wszystkich, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje dotyczące obu hodowli o zgłoszenie się na posterunek na Ballybricken lub na anonimową linię telefoniczną (1800 666 111). Garda nie ujawnia czy likwidacja hodowli doprowadziła do aresztowania osób za nie odpowiedzialnych.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.