Zbiórka na operację czteroletniego Noah

Noah
fot. Noah Wish to Walk

W ubiegłym tygodniu oficjalnie ruszyła zbiórka pieniędzy na operację, która ma umożliwić czteroletniemu Noah O’Sullivanowi z Waterford chodzenie. Operacja ma zostać przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych, jednak rodziców chłopca nie stać na pokrycie wszystkich kosztów, dlatego zwrócili się o pomoc do ludzi dobrej woli.

W sumie na operację i terapię potrzeba okrągłe 100 000 euro i zarówno Noah jak i jego rodzice mają nadzieję zebrać potrzebą sumę jak najszybciej. Tylko specjalistyczna operacja umożliwi czterolatkowi chodzenie oraz pozwoli pozbyć się bolesnych skurczy mięśni, które są następstwem porażenia mózgowego.

Noah O’Sullivan urodził się w 29 tygodniu ciąży w szpitalu w Waterford i bardzo szybko został przewieziony do szpitala dziecięcego w Dublinie, gdzie miał szansę na lepszą opiekę. W ciągu pierwszych dwóch tygodni życia przeżył dwa poważne wylewy, a wkrótce potem zostało u niego zdiagnozowane dziecięce porażenie mózgowe.

Wynikiem choroby są ostre bóle i skurcze mięśni, które uniemożliwiają chłopcu chodzenie czy wykonywanie codziennych czynności. Noah jest pod nieustającą opieką lekarzy oraz terapeutów, którzy twierdzą, że robi on niezwykłe postępy jak na tak zaawansowany stan choroby. Niemniej konieczna jest specjalistyczna operacja, która pomoże pozbyć się niekontrolowanych skurczy mięśni i umożliwi chłopcu naukę chodzenia.

Konieczna zbiórka dla Noah

Sama operacja, która ma zostać przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych, kosztuje 55 000 euro natomiast 45 000 euro potrzebne jest na trzyletnią rehabilitację konieczną po takim zabiegu.

Rodzice Noah zebrali już 15 000 euro, jednak nie są w stanie pokryć całości kosztów przywrócenia zdrowia swojemu synowi. Dlatego zdecydowali się na ogłoszenie zbiórki pieniędzy w internecie i w rejonie Waterford. Tylko w ten sposób mogą zapewnić swojemu dziecku realną możliwość chodzenia i normalnego funkcjonowania w przyszłości.

– Noah jest wesołym chłopcem i chcielibyśmy, podobnie jak on sam, by mógł biegać i skakać ze swoimi kolegami ze starszym bratem. Ta operacja to dla niego jedyna szansa – mówi mama Noah, Debbie.

W kampanię na rzecz zebrania funduszy potrzebnych na operację włączyli się znani sportowcy – między innymi Derek McGrath i Enda O’Doherty – a także lokalni politycy i działacze społeczni. Wszyscy, którzy chcieliby się dołączyć do akcji mogą to zrobić poprzez stronę internetową www.wishtowalk.ie lub poprzez stronę na Facebooku „Noah’s Wish to Walk”. W ciągu najbliższych miesięcy w Waterford zorganizowanych zostanie kilka akcji charytatywnych i imprez, na których także będzie można wesprzeć finansowo małego Noah.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.