Zbliża się jubileuszowy Harvest Festival

Harvest Festival
fot. Patrick Browne

Odbywający się w dniach 7-9 września Harvest Festival będzie obchodził w tym roku dziesięciolecie istnienia. Organizatorzy zapowiadają, że podobnie jak w latach ubiegłych odwiedzający festiwal będą mogli wziąć udział w pokazach kulinarnych, spotkać się ze słynnymi kucharzami, czy spróbować lokalnych przysmaków.

Od początku istnienia festiwal promuje zdrową żywność, szczególnie tą produkowaną lokalnie, a także stara się zachęcić do korzystania z produktów i usług miejscowych producentów żywności. W tym roku ponownie zorganizowana będzie strefa rodzinna, gdzie także dzieci będą poznawały zalety zdrowego jedzenia.

– To już dziesiąty Harvest Festival i już nie możemy się doczekać spotkań z kucharzami, producentami, piekarzami, rolnikami, i wszystkimi, którzy mają coś wspólnego ze zdrową żywnością. Przez trzy dni będą mogli pokazać się z jak najlepszej strony – mówi dyrektor festiwalu Tommie Ryan.

W tym roku festiwalowe imprezy będą odbywać się w kilkudziesięciu miejscach w całym Waterford. Na Ballybricken zorganizowany zostanie targ, gdzie rolnicy będą sprzedawali swoje produkty. Na The Mall i na Apple Market ustawione zostaną stragany producentów żywności, a na jednym z parkingów w centrum stanie namiot, w którym serwowane będą lokalnie produkowane alkohole.

Polski akcent w Momo

Jednocześnie w wielu restauracjach i barach odbywać się będą pokazy i warsztaty kulinarne z udziałem znanych kucharzy. Dodatkowo kilka restauracji w Waterford przygotowuje specjalne menu na okres festiwalu. Uczestnicy będą mogli spróbować przysmaków kuchni z całego świata.

Jedną z takich atrakcji jest oferta restauracji Momo, której właścicielka Kamila Bystrzonowska osobiście przygotuje kilka tradycyjnych polskich potraw. Jak sama twierdzi, wszystkie przysmaki zostaną przygotowane według tradycyjnych przepisów, które przekazywane są w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Momo zaprasza do skorzystania ze specjalnego menu już od piątku 7 września.

– W tym roku zdecydowaliśmy się ponownie zorganizować popularne zawody w jedzeniu bułek blaa. A z nowości szczególnie polecam wycieczkę po naszej miejscowej gorzelni i warsztaty robienia czekolady. Warto też odwiedzić najlepsze pubu w Waterford, które utworzą szlak piwa rzemieślniczego – zachwala festiwalowe atrakcje Tommie Ryan.

Specjalnie na Harvest Festival organizacja Calmast przygotowała pokazy naukowe związane z jedzeniem i produktami żywnościowymi. Organizatorzy deklarują, że będą one atrakcyjne nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, którzy mogą dowiedzieć się czegoś ciekawego o produktach na codzień używanych w kuchni.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu i licznych atrakcji można uzyskać na stronie internetowej Harvest Festival.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.