Zjazd słynnych ogrodników w Mount Congreve

Garden Celebration Day
Fot. Mount Congreve

Jeden z największych ogrodów w Irlandii, Mount Congreve, będzie wkrótce miejscem spotkania kilkudziesięciu znanych ogrodników i architektów krajobrazu. 18-19 maja w ogrodach w pobliżu Waterford odbywać się będzie pierwszy Garden Celebration Day, w trakcie którego zwiedzający będą mogli uczestniczyć w wykładach, pokazach ogrodniczych czy po prostu zwiedzić ogrody Congreve z przewodnikiem. 

Impreza będzie odbywała się na całym terenie Mount Congreve, a wycieczki z przewodnikiem będą organizowane co godzina od 11.15 do 15.15. Przewodnikami będą ogrodniczy na codzień zajmujący się ogrodem i znający niemal każdą jego tajemnicę. Bilety na spacer z przewodnikiem będą kosztowały €10 od osoby, a organizatorzy już mówią o dużym zainteresowaniu i polecają wcześniejszą rezerwację miejsc.

Od godziny 11.30 będą trwały wykłady na temat ogrodnictwa i architektury krajobrazu, prowadzone między innymi przez Michaela White, głównego kuratora Mount Congreve. Zajmuje się on tym ogrodem od kilkudziesięciu lat, a na początku swojej kariery pracował pod bezpośrednim nadzorem Ambrose’a Congreve’a.

Wśród prowadzących wykłady znajdą się także Paddy Tobin, założyciel bloga „An Irish Gardener”, Rory Newell, opiekun ogród otaczających Blarney Castle oraz Diarmud Gavin, właściciel firmy ogrodniczej i gospodarz programów telewizyjnych poświęconych ogrodnictwu. Bilety na każdy z wykładów kosztują €10 i organizatorzy także polecają wcześniejszą rezerwację miejsc.

Wszystkie imprezy Garden Celebration Day rozpoczną się 18 maja o godz. 11.00 a szczegółowy program można sprawdzić na stronie ogrodów Mount Congreve. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się jak dbać o swoje ogrody lub kupić do nich rośliny.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.