Złodzieje okradli firmy w Johnstown Business Park

Johnstown Business ParkDwa nowe vany, laptopy i tablety padły ofiarą złodziei, którzy w nocy z piątku na sobotę okradli sześć firm mieszczących się w Johnstown Business Park. Dodatkowo złodzieje spowodował poważne straty niszcząc wyposażenie biur.

Firma cateringowa Mary Grimes Catering straciła dwa nowe vany, do których kluczyki znajdowały się w biurze firmy. Z kolei mieszcząca się obok nowa firma Bodyworks straciła niemal całe wyposażenie biura – kilka tabletów i laptopów oraz drukarki i inny sprzęt komputerowy. To czego złodzieje nie dali rady wynieść, starali się zniszczyć, tym samym zwiększając jeszcze straty materialne.

– To już drugie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy włamanie do naszej firmy. Za pierwszym razem straty były mniejsze, bo złodzieje zostali najwyraźniej spłoszeni. Tym razem nie mieliśmy już tyle szczęścia – mówi Wayne Halloran, jeden z założycieli Bodyworks.

Dla firmy, która działa od zaledwie roku taka strata może oznaczać poważne kłopoty, z zakończeniem działalności włącznie. Właściciele stwierdzili, że po odkryciu włamania i skali strat zaczęli rozważać rezygnację z dalszej działalności, bo poczucie rozgoryczenia było ogromne.

– Zniszczono oba pomieszczenia, w których mieści się nasza firma. Złodzieje nawet próbowali rozwalić jedną ze ścianek. Wszystkie drzwi są wyłamane a meble kompletnie zniszczone. Do tego straciliśmy laptopa i tablety z ważnymi danymi – mówi Wayne. 

Wkrótce po włamaniu do wszystkich firm, które padły ofiarami zgłosili się wolontariusze gotowi pomóc w sprzątaniu i przywróceniu biur do stanu używalności. Niektórzy nawet zaoferowali pracę za darmo, by tylko pomóc okradzionym firmom, szczególnie Bodyworks, która działa najkrócej ze wszystkich firm w Johnstown Business Park.

Mary Grimes, która prowadzi firmę cateringowa, stwierdziła, że utrata dwóch vanów to szczególnie bolesny cios, bo w okresie komunii i bierzmowań były one wykorzystywane codziennie. Bez nich prowadzenie firmy i dostawy dla klientów będą bardzo utrudnione.

Garda wszczęła śledztwo w sprawie włamań i apeluje do każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ujęciu sprawców o kontakt z posterunkiem na Ballybricken.

 

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.