Zmarł długoletni radny Waterford, John Carey

John Carey
fot. Fine Gael

Na ostatnim posiedzeniu plenarnym radni Waterford złożyli kondolencje rodzinie zmarłego w ubiegłym tygodniu radnego, Johna Careya. Pochodzący z Passage East radny był jednym z najpopularniejszych członków Rady Miasta i Hrabstwa Waterford, który ostatnie 39 lat poświęcił lokalnej polityce.

John Carey wielokrotnie zdobywał największą liczbę głosów w swoim okręgu wyborczym. O jego popularności może świadczyć fakt, że zasiadał on w każdej radzie od roku 1979. Mając 75 lat nie planował odejścia na polityczną emeryturę, a jego karierę przerwała choroba i nagła śmierć.

Jak wspominają jego wyborcy oraz koledzy z Rady Miasta i Hrabstwa, John Carey zawsze przedkładał bezpośredni kontakt z ludźmi nad internet czy media społecznościowe. Był doskonale znany w swoim rodzinnym Passage East oraz w całym regionie, a jego wyborcy zawsze mogli na niego liczyć.

We wtorek odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Miasta i Hrabstwa Waterford poświęcone zmarłemu Johnowi Carey. Po posiedzeniu wszyscy radni udali się do kościoła St. John w Crooke na mszę żałobną. Po niej, wraz z rodziną i licznymi przyjaciółmi wzięli udział w pogrzebie na pobliskim cmentarzu.

Radni składają kondolencje

Dzień wcześniej w ratuszu w Waterford otwarto księgę kondolencyjną, która po zamknięciu zostanie przekazana rodzinie zmarłego radnego. Pierwszy wpis w księdze złożył burmistrz Declan Doocey, który napisał:

„Nastał smutny dzień dla Waterford. John był wspaniałym przyjacielem dla każdego z radnych bez względu na sympatie polityczne.”

Radni, którzy znali Johna Carey i współpracowali z nim na codzień twierdzą, że wraz z jego śmiercią kończy się pewna era w lokalnej polityce w Waterford.

– Był prawdziwym przyjacielem dla każdego człowieka. Godnie i chętnie reprezentował każdego, kto zwrócił się do niego o pomoc. Będzie nam brakowało jego samego oraz jego porad – mówiła radna Lola O’Sullivan.

Miejsce zmarłego radnego zajmie osoba wybrana głosami pozostałych radnych. Wybór i głosowanie zaplanowano na przyszły miesiąc, ale już dziś wszyscy zgadzają się, że John Carey był postacią, którą trudno będzie zastąpić.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.