Zniszczono biuro i ambulanse Zakonu Maltańskiego

Zakonu MaltańskiegoWe wtorek 26 marca waterfordzkie biuro Zakonu Maltańskiego (Order of Malta) przy Bath Street padło ofiarą włamania. Pojedynczy włamywacz zdemolował samo biuro oraz zniszczył sprzęt w ambulansie należącym do Zakonu. Szybka reakcja Gardy, która otrzymała zgłoszenie o włamaniu o godz. 00:45, pozwoliła na szybkie ujęcie sprawcy.

Włamywacz najpierw zniszczył kamerę zainstalowaną na jednym z ambulansów, a następnie wybił okno w drugim pojeździe i wyrwał z niego gaśnicę. Tej z kolei użył, żeby dostać się do trzeciego ambulansu, w którym spędził ponad 40 minut niszcząc jego wyposażenie, między innymi radio i monitory służące do komunikacji że służbami ratowniczymi.

Sprawca wchodząc do trzeciego ambulansu skaleczył się w rękę, a następnie oddał mocz na rozrzucony na podłodze sprzęt. Wskutek zanieczyszczenia całego wyposażenia Zakon Maltański będzie musiał ponieść koszty ponownego zaopatrzenia wszystkich karetek, co oznacza nieplanowany wydatek kilku tysięcy euro.

– Zakon Maltański będzie wkrótce obchodził 80. rocznicę istnienia, i przez cały ten czas polegaliśmy jedynie na datkach od darczyńców, którzy wspierali naszą organizację. Planowaliśmy zorganizować obchody rocznicowe, aby uhonorować tych, którzy wspierają nas najhojniej, ale wobec włamania i dewastacji naszego mienia, będziemy musieli przeznaczyć fundusze na nowy sprzęt i wyposażenie karetek – mówi Clive O’Regan, rzecznik organizacji. 

Dodał on, że włamanie w ubiegłym tygodniu nie było pierwszym tego typu incydentem. Od pewnego czasu w okolicach biura przy Bath Street pojawiały się podejrzane osoby, co skłoniło Zakon Maltański do instalacji monitoringu.

– Niemal każdego dnia przed drzwiami pojawiały się śmieci, a nawet odchody czy zużyte strzykawki. Wygląda na to, że nawet monitoring nie odstrasza potencjalnych włamywaczy. Będziemy musieli zainstalować ogrodzenie, które będzie chroniło biuro oraz nasze karetki, które służą wszystkim służbom ratowniczym w hrabstwie Waterford – mówi Clive O’Regan.

Garda nie poszukuje nikogo w związku z włamaniem. Zaledwie kilka minut po włączeniu alarmu w budynku funkcjonariusze pojawili się na miejscu i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za włamanie i dewastacji mienia. Niestety zanim aktywował on alarm w budynku zdążył on zdemolować trzy ambulanse należące do Zakonu Maltańskiego.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.