Zupełnie nowy Imagine Festival

Imagine Festival
Fot. Munster Express

Organizatorzy zaplanowanego na ostatni tydzień października Imagine Festival zapowiadają poważne zmiany w programie i stylu festiwalu. Impreza jest promocją sztuki w różnych jej formach, a w tym roku organizatorzy chcą w działania artystyczne włączyć też mieszkańców oraz ożywić zaniedbane i zapomniane miejsca w Waterford. 

W całym mieście ma powstać kilka tymczasowych galerii oraz scen muzycznych, na których odbywać się będą koncerty, występy i happeningi. W tym roku do festiwalu włączony zostanie przegląd tradycyjnej muzyki irlandzkiej, który rozpocznie się 18 października, a także festiwal pisarski Waterford Writers Weekend zaplanowany na 23-27 października.

– Cieszymy się niezmiernie, że władze Waterford nieustannie wspierają nas finansowo i logistycznie. W tym roku możemy także liczyć na dotację z Fáilte Ireland, jednak najważniejsze jest wsparcie ze strony mieszkańców Waterford. Szczególnie istotne jest włączenie się w organizację festiwalu dziesiątek wolontariuszy, bez których wiele imprez nie mogłoby się odbyć – mówi Jane Keen, przewodnicząca komitetu organizacyjnego Imagine Festival. 

W tym roku planowane jest ściągnięcie kilkudziesięciu artystów, w tym muzyków, performerów czy aktorów z całego świata. Dla wielu z nich występ w Waterford będzie pierwszym w Irlandii. Szczegóły programu festiwalowe poznamy w ciągu najbliższych miesięcy, jednak już teraz organizatorzy zapowiadają, że będzie to impreza rangi światowej, a jednocześnie mocno osadzona w lokalnej tradycji.

Jane Keen zwraca się jednocześnie z apelem do mieszkańców Waterford o zgłaszanie się do pomocy przy organizacji festiwalu. Szczególnie poszukiwani są wolontariusze potrzebni do obsługi poszczególnych imprez, a także sponsorzy gotowi wspomóc festiwal finansowo lub rzeczowo. Wszyscy zainteresowani mogą się kontaktować z biurem festiwalowym przez maila imaginefestofficial@gmail.com. Szczegóły tegorocznego festiwalu już wkrótce na jego stronie www.imagineartsfestival.com.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.